środa, 11 maja 2011

Hermes -Un Jardin Sur Le Toit


Un Jardin Sur Le Toit  to perfumy inspirowane ogrodem na dachu budynku Hermes przy 24 Rue du Faubourg Saint - Honoré in Paris.
Jest to najnowszy 'ogródek' od Hermesa. Moim zdaniem niezbyt udany, ale pewnie tym, którzy lubią słodkawe, świeże kompozycje, spodoba się.

Otwarcie jest owocowo-zielone. Wyraźnie czuć nuty owocowe: rozwodnione jabłko, gruszkę. Do tego dochodzi lekka zieleń. Całość kojarzy mi się z zapachem pomelo - aromat wyraźnie owocowy, lekko słodki, ale nie mdły. Ta faza jest świeża i dosyć intensywna.

Potem zapach staje się nieco bardziej zielony, ale owoce dalej czuć . Nuty rozmywają się, splatają i ciężko sprecyzować je jednoznacznie. Niestety,tak jak w przypadku Ogródka Nilowego, Ogródek Dachowy jest na mnie jakby rozwodniony. Zapach trwa dość długo, ale całość sprawia wrażenie, wodnistej, rozcieńczonej. Być może w czasie upałów stanie się to zaletą, ale na dzień dzisiejszy odbieram  wspomniany efekt negatywnie.

Trzecia faza jest delikatna, odświeżająca, ale wymieszana. Niezbyt wyjątkowa.

Un Jardin Sur Le Toit nie zrobiło na mnie większego wrażenia. Ze względu na nuty, perfumy są dość oryginalne jak na 'douglasową' propozycję, lecz na tym plusy się kończą. Trwałość zapachu nie powala, intensywność również. Gdybym miała uszeregować ogródki Hermesa od najlepszego do najgorszego, ten zająłby trzecią pozycję.

Opakowanie- jak w przypadku reszty ogródków- bardzo ładne. Kształt klasyczny, elegancki [ale niebanalny], o świeżej, wiosennej kolorystyce.

Trwałość- dobra.

Gdzie i kiedy pasuje- zapach typowo dzienny na sezon wiosenno-letni.

Komu pasuje- unisex.

Gdzie można kupić - zapach dostępny w perfumeriach Douglas, oraz sklepach internetowych. Dostępne pojemności-50 i 100 ml.

Nuty zapachowe: jabłko, gruszka, róża, zielona trawa, bazylia,rozmaryn, magnolia, nuty zielone kompostu.

Ilustracje:
1) http://vacuumslayer.deviantart.com/
2) http://sandara.deviantart.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz