czwartek, 7 kwietnia 2011

Perfumy dobrane do grupy krwi i posoką pachnące.

W przeciwieństwie do bekonowej 'zapowiedzi', ta wydaje mi się całkiem zabawna i myślę, że projekt ma szansę powodzenia [przynajmniej wśród osób żyjących 'zgodnie ze swoją grupą krwi :D].
Chodzi o projekt marki Blood Concept i gamę perfum dobranych do grupy krwi zapach noszącego. Wszystko oczywiście związane z 'mityczną' historią związku grupy krwi z tym jacy jesteśmy, co powinniśmy robić i jeść. I tak mamy:

Grupa krwi 0:

Wśród nut zapachowych zamkniętych we flakoniku z '0' znajdziemy: skórę, tymianek, maliny, ciborę jadalną [wtf! :) ], owoc dzikiej róży, brzozę, drewno cedrowe i metaliczną nutę krwi.

Grupa krwi 0, to 'myśliwi'.
Koło 40 tysięcy lat p. n. e. nasi przodkowie znaleźli się w sytuacji, która doprowadziła, że człowiek stał się drapieżnikiem. Ludność zaczęła wyrabiać broń, używać narzędzi, polować. W wyniku tego przodkowie nasi stali się mięsożercami. Te osiągnięcia dały im siłę, i wyższość. Zręczność pozwoliła im unikać rywali ze strony zwierząt. Kiedy nastąpiło ograniczenie ilości wrogów doprowadziło, że mięso- białko, było ich paliwem. Był to okres, w którym cechy trawienne właściwe grupie krwi 0 osiągnęły największy wyraz. Ludzie rozkwitali jedząc mięso. Organizmy naszych przodków przystosowały się do pożywienia, które zawierało w większości mięso, a ich wyznacznik antygenów grupowych miał najprostszą strukturę określaną dziś jako grupa „0″.

Osoby z tą grupą krwi charakteryzują się dużym potencjałem agresji, posiadają cechy charakteru myśliwego. Ludzie z grupą krwi 0 wydają się być elastyczni, posiadają talent do maskowania się, skłonni są do dużych wyrzeczeń. Silnym atrybutem tej, grupy jest koncentracja, kierowanie sobą i silne poczucie instynktu samozachowawczego, zamiłowanie do współzawodnictwa. Organizm osoby z grupą krwi 0 jest odporny i silny. Najlepiej reaguje na ciężkie ćwiczenia fizyczne, a jeśli jest ich pozbawiony, ulega depresji, przygnębieniu i przybiera na wadze. Ludzie z grupą krwi 0 mają cechy przywódcze, charakterystyczne dla osób silnych, pewnych i potężnych, promieniujących dobrym zdrowiem, optymizmem.
Grupa krwi A:

Propozycja Blood Concept dla tej grupy krwi zawiera aromaty: zielonego ogrodu, liści pomidora, bazylii, anyżu i metaliczną nutę krwi.

Osoby z tej grupy to tak zwani 'rolnicy'.
Między 25 000 a 15 000 rokiem p. n. e. Ziemię zamieszkiwali ludzie wyłącznie z grupą krwi „O”, których głównym pożywieniem było mięso. Z biegiem czasu wraz ze wzrostem liczebności ludności następował spadek liczebności zwierząt. Nasi przodkowie z grupą krwi „O” musieli znaleźć inne źródło pożywienia. Wielu ludzi zaczęło spożywać pokarm roślinny. Rolnictwo i udomowione zwierzęta stały się cechami charakterystycznymi kultury ludzi. Zaczęła rozwijać się produkcja oparta na rolnictwie i uprawach. W ten sposób wykształciła się grupa krwi „A”, z genetycznym kodem roślinożercy. Ludność rezygnując z uprzedniego trybu życia, polegającego na jedzeniu wszystkiego, przestawiła swój tryb na planowanie zbiorów, łączenie się w grupy, wspólnot. Zaczęto prowadzić osiadły tryb życia.

Osoby z grupą krwi A są pokojowo nastawionymi domatorami, mało agresywnymi, mniej nastawionymi na odnoszenie sukcesów, również w kryzysowych sytuacjach zachowują opanowanie i są w stanie myśleć. Najważniejszą ich cechą jest zdolność współpracy z innymi. Ludzie z grupą krwi A są przyzwoici, porządni oraz prze­strzegają prawa, wykazują się samokontrolą. Są rozważni, spokojni, sprytni, wrażliwi, zręczni, ukrywają wewnątrz swoje niepokoje. Antidotum na wewnętrzny stres stanowią uspokajające i medytacyjne ćwiczenia relaksujące jogi .

Zawody, które dają im satysfakcję to te, w których mogą pracować według własnego rytmu, zaliczamy tu zawody artystyczne, literackie, muzyczne, rzemieślnicze.

W większości poradników typu 'co jeść z moją grupą krwi' [które w związku z tą notką przejrzałam], dla grupy A polecane są szczególnie warzywa, zboża, zioła. Pewnie dlatego zapach Blood Concept dla tej grupy zawiera duże ilości zieleniny ;)

Grupa krwi B:

Zapach dla grupy B opisany został jako kompozycja przyprawowo-drzewna oparta na aromatach czerwonego jabłka, czarnej wiśni, artemisii, pieprzu, granatów, czarnej herbaty, paczuli, drewna i metalicznej nuty krwi.

Osoby z tą grupą krwi opisywane s jako 'koczownicy'.

Pojawienie się grupy „B”, datuje się na okres 10 a 15 tysiącami lat p.n.e., w okolicach Himalajów. Powstanie tej grupy krwi zapoczątkowały migrację ludności ze strefy gorącego klimatu sawanny Afryki Wschodniej na obszary o chłodniejszym klimacie.

Grupa krwi „B” zapoczątkowana została w wyniku mutacji genowych, spowodowanych zmiana warunków klimatycznych. Pierwotna ta grupa krwi pojawiła się w rejonach Indii wśród plemion kaukaskich i mongolskich. Ta właśnie grupa była charakterystyczna dla plemion zamieszkujących stepy. Na skutek wędrówek, migracji Mongołów, gen grupy krwi „B”rozprzestrzeniał się na inne tereny. Mongołowie wraz z dotarciem na północ, tworzyli społeczności zależne od udomowionych i połączonych w wielkie stada zwierząt. Znalazło to odzwierciedlenie w sposobie odżywiania, które oparte było o produkty mleczne i mięso. Wówczas pojawiły się dwie podgrupy krwi „B”: rolnicza i nomadyczna. Nomadowie słynęli z hodowli koni, i rozprzestrzeniali się na wschód. Plemiona rolnicze rozprzestrzeniały się w Chinach i południowo- wschodniej Azji. Ludność ta zajmowała się technikami uprawy i melioracji. Ów podział grupy krwi „B” doprowadził do rozłamu między wojowniczymi plemionami na północy i pokojowymi rolnikami na południu. Grupa krwi „B” jest charakterystyczna dla mieszkańców Japonii, Mongolii, Chin i Indii.

Osoby z grupą krwi B charakteryzują się myśleniem pragmatycznym, są ściśle zorientowane na rozwiązywanie problemów. Biologicznie ludzie z grupą krwi B są bardziej elastyczni niż z grupą 0, A czy AB – są mniej podatni na wiele chorób rozpowszechnionych wśród pozosta­łych grup. Dla grupy B ważne jest życie w harmonii, praca, ćwiczenia i stosowanie zrównoważonej diety. Osoby z grupą krwi B łatwiej wiążą się z różnymi typami osobowości, ponieważ poprzez naturę genetyczną znajdują się w większej harmonii i w ten sposób czują mniejszą skłonność do wyzwań i konfrontacji. Osoby z grupą B są bardziej nastawione na rozumienie innych. Ludzi z grupą krwi B spotkać można najczęściej na stanowiskach kierowniczych.

Osoby z tą grupą krwi wykonują zawody tj.: handlowiec, bankowiec, zawody literackie. Osoby posiadające grupę krwi B, przy wybieraniu dyscypliny sportowej decyduje się na lekką atletykę, tenis stołowy, pływanie czy gimnastykę.


Grupa krwi AB:

kompozycja dla grupy AB określona została jako mineralna. W jej skład wchodzą: aldehydy, aluminium, łupki, kamyki, woda, drewno cedrowe oraz metaliczna nuta krwi.

Grupa krwi „AB” jest najmłodszą z grup, istniejącą najwyżej od 1500 lat.Występuje rzadko. Jest ona wynikiem połączenia genetycznego grupy „A” i „B”. Hordy barbarzyńskie w wyniku ich ataków na słabe cywilizacje, przemierzały imperium Rzymskie, i w ten sposób narodziła się grupa krwi „AB”. Ta genetyczna dwoistość sprawia, że nie da się jednoznacznie określić jej cech i skłonności dlatego też określa się ją jako enigmatyczną. Czasami złożone antygeny tej grupy „AB” charakteryzują się właściwościami typu „A”, w innym przypadku wykazują cechy przypisane grupie „B”. Najczęściej jednak są kombinacją ich największych sił i słabości.

Grupa AB jest połączeniem skrajnej, wrażliwej grupy A z bardzo zrównoważoną i skoncentrowaną grupą B. Osoby z grupą krwi AB w określonym momencie nastawione są introwertycznie, często są to cholerycy. Są odpowiedzialni, nieprzewidywalni i kapryśni.
Układ immunologiczny ludzi z grupą krwi AB jest podatny na wirusy.
Osobnik z grupą krwi AB zazwyczaj wykonuje następujące zawody: inżynier, chemik elektryk, handlowiec
Ludzie z grupą krwi AB bardzo często zmieniają zawody, uważani są za najbardziej urzekających oraz interesujących z grup krwi, a ich wrodzona charyzma często pro­wadzi do zawodów sercowych.

Wszystkie kompozycje to unisexy zamknięte 40ml flakonikach.
Najbardziej ciekawa jestem kompozycji dla grupy AB ze względu na oryginalny skład [te łupki, kamienie itp. ;)]

Ilustracje:
1) materiał dot. zapachu
6) materiał dot. zapachu

3 komentarze:

 1. Hmmm... coś z tą grupą krwi A jest :) Mogliby tam jednak napakować trochę więcej ziół. Ale kompozycja niczego sobie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ja chyba też jestem A [nie jestem pewna czy dobrze pamiętam :D] i bardziej kuszą mnie inne propozycje...szczególnie to AB wydaje się ciekawe [choć równie dobrze może okazać się totalnym niewypałem typu 'wyobraź sobie,że coś tam czujesz' :)
  Ale ja w sumie nie pasuje nawet do opisu grupy A [i ziół w perfumach nie lubię] :)

  OdpowiedzUsuń
 3. powiem Ci, że coś w tym jest. ja jestem B i opis mnie zaintrygował, naprawdę. jakbym czytała o sobie. ciekawa sprawa

  OdpowiedzUsuń