wtorek, 18 stycznia 2011

Demeter - Peony


Dziś kolejny kwiatek z Biblioteki Demeter- Piwonia. 
Musze przyznać,że z zapachów mono-kwiatowych [albo z silnie dominującą nutą tylko jednego kwiatu], perfumy piwoniowe są mi dosyć bliskie. Podobała mi się Piwonia od YR [pewnie kiedyś jeszcze o niej wspomnę. Teraz tylko zaznaczę,że dobrze jest go przed zakupem wypróbować na własnej skórze, bo w trzeciej fazie czasami ma tendencję do zalatywania 'wodą z wazonu']. Większość innych perfum z tym kwiatem to 'mieszańce', albo kompozycje, w których piwonia traci swój ogrodowy urok przez zbyt dużą dawkę słodyczy.


Piwonia od Demeter to zapach świeży, delikatny, zwiewny. Niestety, brakuje mu tej pudrowej duchoty, którą mają żywe kwiaty. Przez to trochę ciężko stwierdzić, czy Peony rzeczywiście pachnie piwoniowo, czy innym, podobnym kwiatem. Mimo to zapach jest przyjemny i zbliżony do 'oryginalnego' . Mi kojarzy się on z taką trochę zdziczałą piwonią-niepielęgnowaną, nie podcinaną, zostawioną własnemu losowi. 

Zapach jest  prosty, nie rozwija się szczególnie. W otwarciu jest żywy, kwiatowy i odrobinę cierpki. W drugiej fazie pachnie kwiatem dojrzałym, lekko pudrowym, świeżym i bez zbędnej słodyczy. Właśnie w tej fazie zapach najbardziej przypomina mi prawdziwe piwonie. I czuć,że kompozycja skupia się na jednym rodzaju kwiatów i nie mamy do czynienia ze skomplikowanym bukietem.


Gdy Peony zaczyna słabnąć, staje się trochę mydlane. Już mniej sympatyczne, ale dalej przyjemne i kojarzące się z luksusowym mydłem kwiatowym. Przy dotychczasowych testach nie pojawiała się stęchła nuta 'wazonowa' [czyli zapach wody z wazonu, w której moczyły się podwiędłe łodygi], która zniechęciła mnie do [bardzo ładnej w pierwszej i drugiej fazie] Piwonii od Yves Rocher. 


Ogólnie Peony oceniam na plus. Kompozycja może nie jest 'wybitna', a zapach szczególnie wyróżniający się, ale sięgając po perfumy o nazwie 'Peony' oczekuję  zapachu piwonii: bez zbędnych dodatków, w czasie swego trwania cały czas pozostającego blisko woni rzeczywistego kwiecia. I tą potrzebę Demeter zaspokaja.  
Jednak sama flakonu nie kupię :) Poszukam czegoś idealnie piwoniowego ;)


Opakowanie- proste flakony charakterystyczne dla marki.


Trwałość- jak na Demeter przyzwoita. Zapach trzyma się 3-4 godziny mizerniejąc stopniowo:)


Gdzie i kiedy pasuje- perfumy dzienne na sezon wiosenno- letni.


Komu pasuje- zapach damski. 


Gdzie można kupić- w Polsce na Allegro lub eBay'u. Na zagranicznych stronach: na stronie producenta [której nie polecam. Pamiętam ,że na 'wizażowych' wspólnych zakupach co rusz były jakieś problemy], na Amazonie i w wielu innych zagranicznych drogeriach.


Z GÓRY PRZEPRASZAM ZA WSZYSTKIE BŁĘDY ;) PISZĘ NOTKĘ NA MALUTKIM NETBOOK'U, Z NIEWYGODNĄ KLAWIATURKĄ I MINIATUROWYM EKRANIKIEM :P


Ilustracje:
1) http://youxiandaxia.deviantart.com


2) http://xutomu.deviantart.com


3) http://herrerojulia.deviantart.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz