czwartek, 7 maja 2009

Roberto Cavalli - Serpentine


Pierwsze chwile są kwiatowo-owocowe. Na początku czuć kwasek mandarynki, trochę fiołków i jakby brzoskwinie. Po chwili wyłania się lekka nutka owocowej , niesyntetycznej, 'nieulepowatej' słodyczy i dosyć mocny bukiet orzeźwiająco,a nie upajająco pachnących kwiatów. Całość mimo słodyczy i 'gęstości' pozostaje lekka i świetlista. Można by go porównać do wiosennego słońca: przyjemnie przygrzewa, nastraja optymistycznie i nie męczy.

Potem owoce zaczynają przeważać nad kwiatami i zapach staje się jak owocowy mus. Owoce są zmiksowane gładko, bez grudek. Gdy wyłania się ambra pojawia się wrażenie lekkiej kremowości. W tej fazie zapach wydaje mi się podobny do Nirmali Molinarda. Tak jak i Nirmala stapia się ze skórą i najpiękniej pachnie na rozgrzanym ciele [dlatego mimo że według 'rekomendacji' perfumy te przeznaczone są na wieczór, to ja wybrałabym je na ciepłe dni]. Zapach jest ciepły , jasny i świetlisty.

W końcu całość staje się eteryczna, delikatna. Nadaje skórze tylko lekką poświatę zapachu i trzyma się bardzo blisko niej. Zostaje lekka mieszanka kwiatów i owoców.

Ogólnie zapach jest ładny i kuszący,ale niewyjątkowy. Nie ma w nim nic zaczepnego, zwracającego uwagę czy zaskakującego. Jest jak jeden z setek zapachów na półkach Sephory-ładny, przyjemny, bezpieczny. Czasami można użyć,ale nie zatrzymuje przy sobie na dłużej.

Co do nazwy zapachu, to nie pasuje :) Jak już musimy trzymać się gadów, to bardziej pasowałby tu smok-i to nie złe , groźne smoczysko,a mały, uroczy 'smoczek' z bajki .

Opakowanie-wyjątkowo ładne. Dla mnie to jedne z niewielu perfum , które można kupić dla samej flaszeczki. Kolor opakowania psuje do zapachu.

Trwałość-po ok. 2 godzinach robi się mało intensywny,ale jako 'delikatna' nuta długo zostaje na skórze.

Gdzie pasuje-dobry zapach na wiosnę i lato.

Komu pasuje-kojarzy mi się z dziewczyną delikatną, ale nie tzw 'mimozą' czy 'zwiewną nimfą'. Raczej z kimś ciepłym, radosnym , wrażliwym. Z kobietą, której uśmiech sprawia,że inni się uśmiechają, która płacze na romansach i pomaga potrzebującym.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: kwiat mango, mandarynka, fiołek
nuta serca: kwiat frangipani, czarny pieprz
nuta bazy: drzewo sandałowe, ambra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz