czwartek, 19 listopada 2009

Annick Goutal - Vanille Exquise


Annick Goutal prezentuje nam kolejną twarz wanilii. Ogólnie jest tak jak powinno być: waniliowo, słodko, trochę przytłaczająco. Tyle,że tym razem nudno.

Perfumy z wanilią w nazwie na ogół do najciekawszych nie należą. Mimo to wśród licznych propozycji niszowych [i nie tylko] można znaleźć parę wyjątkowo przyjemnych i uzależniających słodziaków jak np. wanilia Lutensa. Niestety perfumy Pani Goutal do tej kategorii jak dla mnie się nie zaliczają.

Pierwsze słodkie wyziewy doprawione są mocną dawką alkoholu. Przez to kojarzą mi się z raczej tanim waniliowym likierkiem.
Gdy alkohol odparuje pozostaje po prostu wanilia-trochę dusząca, słodka , z nutką migdałowej goryczki i chmurką kadzidlanego dymku. Nie powiem,żeby całość była nieprzyjemna. Nie-jest całkiem znośna i przyjemnie 'chropowate',ale mimo to wtórna. To trochę jakby 'wyekstraktować' tą trochę duszącą , słodką nutkę z Hypnotic Poison i zamknąć ją w uroczym flakoniku.

Z czasem do gorzkawej wanilii dochodzą nuty drzewne. Również standardowe posunięcie, bo to połączenie można znaleźć w wielu zapachach,ale dzięki temu robi się jeszcze cieplej, bardziej miękko i przytulnie. Wanilia przestaje być szorstka i gryząca.

Vanille Exquise zaliczyłabym do bezpiecznych słodziaków. Takich , które spełniają obietnice słodkości,dają odrobinę ciepła zimą i niczym nie zaskakują. Spoczywają sobie cicho, w prawie niezmienionej formie i lekko przyduszają przez parę godzin.


Opakowanie- jak to u Annick. Dosyć ładny i trochę tandetny flakonik 50ml :)

Trwałość-średnia

Gdzie pasuje- wanilia na typowo chłodne jesienno- zimowe klimaty. Na lato zbyt dusząca.

Komu pasuje- wydaje mi się, że spodoba się tylko wielkim wielbicielkom waniliowych słodyczy. Bo pozostali chyba nie znajdą w tych perfumach nic ciekawego.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: dzięgiel, nuty migdałowe

nuta serca: absolut wanilii

nuta bazy: benzoin, drzewo gwajakowe, białe piżmo


Ilustracje z Deviantarta. Autorzy:
Staldren

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz