poniedziałek, 27 kwietnia 2009

Olivier Durbano - Rock Crystal


Mało sympatyczny z niego typ-chłodny w obyciu samotnik, bez poczucia humoru. Zaciśnięte wargi i ostre spojrzenie mówią,że nie potrzebuje towarzystwa, ani niczyjej pomocy. Sam sobie dyktuje zasady według własnej moralności. Nie jest rycerzem z bajki-przystojniakiem na białym koniu, z długimi jasnymi lokami i zębami wyszczerzonymi w uwodzicielskim uśmiechu. RC jest raczej rycerzem nieco podstarzałym,z szorstkim zarostem, któremu życie dało w kość i pokazało jakie na prawdę jest-bez warstewki lukru, podwiązek porozrzucanych po komnacie i dwóch panien dworu pod kołdrą. Nieco zgorzkniały patrzy z dystansem i pogardą na rozpustny i zepsuty świat.

Taki jest Rock Crystal Oliviera Durbano-na początku trochę nieprzyjemny: chłodny, ziołowy i
cierpki. Raczej oschły typ,ale gdy nieco się otworzy pokazuje aromatyczne wnętrze. Jasny, wyraźny kadzidlany dym miesza się z gorzkawym pieprzem, odrobiną kminku,kolendry i innych przypraw. W tej fazie Rock Crystal jest stanowczy i surowy.Dalej chłodny ,ale już bardziej dostojny, niż szorstki.

Po pewnym czasie kwasek gdzieś znika zostawiając przyprawione kadzidło.
Dym jest chłodny , spokojniy , szeroką smugą ulatujący do góry. Intensywny i prowadzące resztę kompozycji. Wyraźni czuję również drzewo sandałowe w ładnej, surowej wersji i świeżą nutę lasu iglastego-gęstą żywicę spływającą powoli po korze i garść ciemnozielonych igieł.

Porównując Rock Crystal z pozostałymi klejnotami Durbano jest on najpoważniejszy. Gdybym miała określić jego charakter według systemu gie RPG, byłby chaotyczny dobry :) Kierowałby się własnymi zasadami,własnym kodeksem moralny, tak żeby być czysty wobec własnego sumienia. Idąc dalej Black Tourmaline z obłokiem czarnego dymu spalenizny byłby chaotyczny zły, Jade neutralny,a Amethyst chaotyczny neutralny :)Opakowanie- ładne, choć jego bracia prezentują się lepiej. W przypadku Rock crystal'a ciężko 'na oko ' stwierdzić czy flakon jest z kamieniem, czy ze zwykłym szkłem.

Trwałość-
bardzo dobra-co najmniej 6 godzin czuję go na sobie.

Gdzie pasuje-dobry zapach do pracy i na spotkania służbowe. Mężczyźnie pasowałby raczej niezależnie od okazji, natomiast paniom polecałabym na okoliczności niewymagające podkreślenia kobiecości.

Komu pasuje- kojarzy mi się z osobą stanowczą i poważną . Kimś kto potrafi trzymać dystans i budzić respekt.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: kwiat pomarańczy, pieprz, kolendra, kardanom, kmin

nuta serca: kadzidło olibanum, benzoes, mirra, czystek (galbanum)

nuta bazy: drzewo sandałowe, cedr, wetiwer, nieśmiertelnik, mech dębowy, piżmo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz