poniedziałek, 14 grudnia 2009

Kilian- Beyond Love , Prohibited


Próbka z Lucky 'zatytułowana' po prostu 'Love' była dla mnie ciężkim orzechem do zgryzienia. I nie chodziło tu o sam zapach,ale który jest to 'twór' marki Kilian . Czy to 'Beyond Love' czy 'Love'? Nazwa wskazywała na jedno,a sam zapach na drugie. I to przyjmuję za zawartość mojej próbki,ponieważ , tym co najbardziej uderza w zapachu jest mordercza tuberoza, której 'zwykłe' Love po prostu nie zawiera.

Jak już wspomniałam główną cechą zapachu jest wysokie stężenie tuberozy. Atmosferę dodatkowo zagęszcza słodki , zawiesisty kokos i jaśmin. Kokos daje wrażenie ciężkości, oleistości [tak jakby tuberozie było potrzebne jeszcze jakiekolwiek obciążenie :D]. A jaśmin o dziwo , przyecistej morderczyni wydaje się malutki, delikatniutki. I prawie zupełnie niknie. Zapach jest ciepły i świetlisty.

Rozwój nie niesie za sobą nic niespodziewanego-dalej jest intensywna tuberoza z dodatkami na piżmowym podszyciu.

Typ kobiety, dla której pasuje mi ten zapach, to pani piękna,mająca w wyglądzie coś drapieżnego, nieoczywistego na pierwszy rzut oka. Spod długich rzęs śle uwodzicielskie spojrzenia, by na dzisiejszy wieczór upolować ofiarę. Biednego samczyka, który w jej rękach stanie się zabawką na krótko, nim zdąży się jej znudzić. Wykorzysta, skrzywdzi , złamie serce. I wyrzuci.
Skrajna odmiana Famme Fatale. Łowczyni. Tyle,że świetnie to ukrywa.

W tym zapachu jest ta ogłuszająca moc, nieco udawana słodkość i coś wrednego. Miłośniczkom intensywnego, słodkiego kwiecia pewnie się spodoba.

Testy Beyond Love były nawet przyjemne. Bo zapach określiłabym jako ładny,ale żebym miała tym pachnieć...na pewno nie. Dla mnie jest zbyt kwiatowy i zbyt jednoznaczny. Już prędzej przekonałabym się do tuberozy w wydaniu Etat Libre d'Orange.

Opakowanie-muszę przyznać,że czarne cudeńka Kiliana czarują.

Trwałość- dobra. Po 6 godzinach zapach dalej jest intensywny.

Gdzie pasuje-na łowy :P

Komu pasuje-zapach damski.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: orzech kokosowy
nuta serca: jaśmin, tuberoza
nuta bazy: ambra, odtworzone tonkijskie piżmo

Ilustracje:
Clamp
ghostfire

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz