sobota, 22 sierpnia 2009

Parfum d'Empire - Cuir Ottoman


Cuir Ottoman zaczyna się ładną, zamszową skórą. Przywodzi to na myśl zapach czegoś nowego.Zamszowej kurtki przyniesionej prosto ze sklepu,albo rękawiczek z mięciutkiej skórki.

Skóra,za sprawą nienatarczywej, ładnej wanilii, dość szybko robi się coraz słodsza i delikatniejsza. Potem zaczynają 'wychodzić' kwiaty. Z nich najmocniej czuję irysa . Dzięki temu dość męski 'początek' rozwija się w kierunku miękkości i eleganckiej kobiecości.

Jak chodzi o znikanie zapachu, to pierwsze ulatniają się kwiaty i pozostaje połączenie delikatnej skóry z wanilią.

Cuir Ottoman kojarzy mi się z kobietami w typie wojowniczki. Takimi, które twardo stąpają po ziemi, potrafią wbić w ziemię spojrzeniem i z gracją się 'odgryźć'.
Sam zapach też jest typem dominującym. Gdy miałam go na sobie, nie mogłam testować nic innego na drugim nadgarstku, bo wszystko skutecznie przytłaczał , albo , gdy trafił na mocnego przeciwnika, zmieniał jego aurę , tak ,że testy byłyby niemiarodajne :)

Do tego odporna z niego bestia. Gdy otwierałam kopertę, w której przyszła pierwsza próbka , coś z niej buchnęło [tzn. jeszcze wtedy niezidentyfikowany zapach]. Wysypałam zawartość koperty na pościel [przyszedł w miłym, próbkowym towarzystwie :)] i okazało się,że Ottoman jest rozbity. Ale jego 'duch' został ze mną aż do zmiany pościeli :)

Ten zapach powinien się dobrze komponować ze strojem . Nie pasuje do zwiewnych sukienek, krótkich, 'imprezowych spódniczek czy jaskrawych kolorów.Wydaje mi się, że Ottoman będzie czuł się dobrze w otoczeniu klasyki w stonowanych kolorach. Najlepiej mu z brązem, beżem, ecru i z innymi ciepłymi, stonowanymi barwami.


Trwałość-dobra. Trzyma się z 6 godzin. Lepiej na natłuszczonej skórze

Gdzie pasuje-zapach dobry na prawie każdą okazję. Nadaje się do pracy, na spotkanie zawodowe i tak na co dzień. Chyba tylko na bardzo eleganckie 'wyjście' i jakiś romantyczny wieczór polecałabym zamienić go na coś innego.

Komu pasuje-teoretycznie to damski zapach,ale ja bym go potraktowała jako unisex.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: irys, jaśmin egipski
nuta serca: kadzidło, styraks, skóra, balsam z drzewa Tolu, benzoes
nuta bazy: wanilia, labdanum, bób tonka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz