czwartek, 5 marca 2009

Amouage - Lyric


Piękny zapach na pograniczu szlachetności i dzikości.

W pierwszej fazie przeplatają się nuty intensywnych , odurzających kwiatów z lekkimi przyprawami. Czuję tam ciężką, 'dojrzałą' różę [niestety jak dla mnie trochę sztuczną], słodkie ylang-ylang, irysa i coś jakby frezję. Co prawda frezji w składzie nie ma ,ale na mojej skórze się pojawia :) Przyprawy i geranium zlewają się z kwiatami dodając 'pazur'.

Pierwsza faza jest niesamowicie kobieca,ale nie w znaczeniu delikatności, kruchości...to kobieta pewna siebie, silna i eksponująca swoje 'walory'. Uwodzicielka o tajemniczym uśmiechu przechadzająca się późnym wieczorem po ogrodzie.


Jak zapach trochę 'zwietrzeje', przemija intensywność sztucznawej róży i zostaje moja wyimaginowana frezja :) Zapach robi się dojrzalszy, dobrze wyważony i mniej migrenogenny [bo w pierwszej fazie kwiaty mogą uderzyć do głowy]. Jednocześnie jest Romantyczny i namiętny. Elegancki i kuszący.
Zmienny jak kobieta-raz wśród płatków błyśnie lekka słodycz, innym razem robi się bardziej winny, szlachetny.
Ale najpiękniejsze są momenty , kiedy ujawnia się kadzidło. Nie jest to kadzidło kościelne, jednoznaczne, mocne. To tylko leciutka smużka dymu obmywająca niektóre płatki.

Na koniec zostaje na mnie tylko waniliowa słodycz i piżmo. Pachnie trochę mydełkiem...no ale ładnym mydełkiem , więc mogę mu to darować ;)

Opakowanie- bardzo ładne, eleganckie w przepięknym kolorze głębokiej, ciemnej czerwieni. Pasuje do zapachu.

Trwałość-niezła,ale mogłaby być lepsza. Tak ze 3 godziny czuć go dobrze i mocno, potem cichnie i w tej formie pachnie jeszcze ze 2 godziny. Coraz ciszej i ciszej.

Gdzie pasuje-
zapach raczej wieczorowy. Pięknie komponowałby się w czerwoną, długą suknią.

Komu pasuje-kobiecie eleganckiej,o tajemniczym i głębokim spojrzeniu. Pewnej swojej kobiecości i wdzięków.No i takiej, której zapach intensywnych kwiatów nie przyprawia o ból głowy.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: bergamotka, kardamon, cynamon, imbir

nuta serca: róża damasceńska, arcydzięgiel, jaśmin, ylang-ylang, geranium, irys

nuta bazy: mech dębowy, piżmo, wetiwer, drzewo sandałowe, kadzidło, paczula, wanilia, tonka

1 komentarz:

  1. szliczny blog zapraszam na www.sixty16.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń